O nás

Svatební fotograf Jindřich Nejedlý

Jindřich

Co o sobě říct? Mám tu nejlepší ženu na světě a syna, který mi jako správný kluk přidělává vrásky na čele a každý den loudí úsměv na tváři. Oni dva tvoří celý můj svět a bez nich bych zdaleka nebyl tam, kde jsem teď. Když jsem Páju poznal, věděl jsem od prvního dne, že ona je ta pravá, že si ji jednou vezmu, ale netušil jsem, že díky ní konečně najdu životní směr. To až díky ní mě totiž začalo focení svateb opravdu bavit a postupně jsem zjistil, že je to něco, čím se chci živit. Po naší svatbě jsem naplno pochopil krásu těch prvních novomanželských momentů a ty mě tak ovlivnily, že i dnes si každou svatbu užívám společně se zákazníky. Mimo focení miluji cestování a poznávání nových lidí, nebojím se výzev a rád překonávám své hranice. Nejlepší na tom je, že svatby všechny tyto koníčky spojují v jeden celek, každý den mě přivádí k neskutečné touze udělat dokonalou fotku a nutí hledat neprozkoumané možnosti, nové světlo a neopakovatelné emoce.

Často mě uvidíte s foťákem s nasazenou pevnou 35 nebo 85 a  na svatbách nesundám svůj oblíbený 70-200. To, že se můžu živit focením, beru jako neskutečný dar, který se snažím vracet klientům 100% nasazením.

Svatební fotografka Pavla Nejedlá

Pavla

Fotit mě baví. A fotit ve dvou mě baví ještě víc, proto jsem velmi ráda za náš malý rodinný byznys, který mě ohromně naplňuje. Jsem ráda za Jindrovu podporu, za jeho oko a jeho talent zachytit krásné okamžiky. Pomáháme si, doplňujeme se a vzájemně se učíme. Když se hádáme, tak jen o to, jestli je hezčí fotka A nebo B. Rozhodování bývá někdy těžké, ale vždycky se spolu nakonec dohodneme.

Fotit svatby mě baví. Cítím se být součástí toho nezapomenutelného dne dvou zamilovaných lidí a zároveň se snažím splynout s davem, nebýt moc nápadná, zbytečně nerušit. Hledám emoce a drobné detaily, které spolu potom poskládají ten nádherný atmosférický celek.

Fotit děti mě baví. Možná proto, že mám jedno krásné mimčo doma, možná proto, že jsou tak čisté, nevinné, upřímné a naprosto tajemné! O čem asi tak pořád přemýšlí? A ty jejich dlouhé pohledy..dřív mě trochu znervózňovaly, teď se je snažím přilákat a nafotit, ale rozluštit je stále nedokážu.

A radit Jindrovi při focení portrétů mě baví:-)

Shrnuto a podtrženo: Focení mě baví!

Čím fotíme

Profesionální fotoateliér v Brně

Co tvoří naši výstroj? Jakožto profesionální fotografové nechodíme nalehko a na svatební pole kráčíme vybaveni v plné zbroji. V boji o jedinečné snímky se spoléháme převážně na techniku značky Nikon. Zatím nás nezklamala.

Používáme výhradně fullframová těla a objektivy kombinujeme jak pevná skla, tak zoomy. V batohu u nás najdete i sadu blesků, stativy a různé další doplňky, po nichž sáhneme dle potřeby (například kapesníčky, které pohotově nabídneme dojaté mamince nevěsty). Boj je neúprosný a svatební scenérie kouzelná.

My však fotíme za každých situací. Kvalitní technika nám dovoluje pohybovat se s lehkostí a plně se soustředit na focení samotné.

Nikdy neposíláme neupravené fotky

Pro úpravu svatebních fotek používáme profesionální grafický nástroj Adobe Photoshop

Pro úpravu svatebních fotek používáme profesionální nástroj Adobe Photoshop Lightroom CC

Naše jedinečné svatební fotografie vznikají díky technice značky Nikon

Od začátku se držíme jedné zásady: Nedostanete od nás neupravené fotky. Kvalitní fotografii musíte dobře vyfotit, k čemuž nám slouží poctivá technika. Tím to ale zdaleka nekončí. Digitální „syrové“ snímky, které vyfotíte, je potřeba podrobit následné úpravě.

V praxi to vypadá tak, že se fotograf  vrátí ze svatby, kde strávil 5 hodin, a zhruba dalších 10 hodin věnuje korekci fotek. Někdy i déle, ale výsledek rozhodně stojí za to. Snímky bez předchozí úpravy jsou pro nás s trochou nadsázky hrubý materiál. Něco podobného, jako je pro řezbáře dřevo. Má vše, co potřebujete k finálnímu výsledku, jenom je nutné ho trochu opracovat. My na rozdíl od něj nepoužíváme dláto, ale moderní nástoje zvané Photoshop a Lightroom.

Pouze upravené fotky jsou plnohodnotným výsledkem. Pouze těmi se můžete chlubit několika generacím a se slzou v oku vzpomínat, jak byla vaše svatba rozkošná.

Finální svatební fotografie po grafické úpravěSvatební fotografie před profesionální grafickou korekcí
Nefotíme pouze svatební fotografie. Podívejte se na naše portfolio nebo nahlédněte do blogu.   Portfolio Blog Ceník

Kontakty

Tel: 739 648 914

Email: kontakt@photonejedli.cz

 

Adresa ateliéru

 

Ateliér se nově nachází v Bílovicích nad Svitavou, vedle vlakového nádraží. Dostupnost z Brna autobusem nebo vlakem.

 

DO ATELIÉRU JE NUTNÉ SE OBJEDNAT TELEFONICKY NEBO MAILEM

Photo Nejedlí ateliér

Vybrali jste si nás pro svou svatbu?

Ověřte si snadno volný termín