Předchozí díl průvodce

5. Díl: Vztah s fotografem

Přemýšleli jste někdy nad důležitostí vztahu se svatebním fotografem? My o něm mezi sebou diskutujeme docela často a chtěli bychom vám trochu přiblížit náš pohled na věc.

Začneme tím, že vám prozradíme krutou pravdu o svatebním dni. Uteče to velice rychle. Jako hosté jste se možná na svatbě někdy nudili a vleklo se to, ale jako novomanželé budete mít nabitý program. Ráno se probudíte a najednou už je noc. Lidé začínají odcházet domů a vy si říkáte, že byste si to vlastně dali ještě jednou. Tohle známe z vlastní zkušenosti. Moc dobře si uvědomujeme, že každá minuta je drahocenná a my fotografové vás nechceme připravit o více času s rodinou, než je potřeba. To je jedna strana mince.

 

Chcete vidět aktualizovaný článek, který jsme v roce 2023 upravili podle současných trendů a situace ve svatebním odvětví? Podívejte se sem na 9 kroků, jak vybrat svatebního fotografa.

svatebni fotograf Praha Brno Olomouc Photo Nejedlí

Zbavte se zbytečné nervozity. Druhá strana mince spočívá v tom, že samozřejmě chceme odvést dobrou práci a udělat vám fotografie, na kterých se budete sami sobě líbit. Budou vám připomínat atmosféru svatebního dne a rádi se na ně za několik let podíváte. K tomu je ale zapotřebí, abyste byli uvolnění hlavně vy.  Nebojte se a nebuďte před foťákem nervózní. Také z tohoto důvodu je pro nás tak důležité, abychom se znali ještě před svatbou.

Předsvatební schůzka. Věřte, že taková předsvatební schůzka dokáže lámat ledy a odstranit bariéru mezi cizími lidmi. Najednou zjistíte, že focení nejsou žádná muka, že to vlastně může být i příjemně strávený čas, ze kterého vzejde krásný výsledek. Rozhodně předsvatební focení nepodceňujte. Jedná se o důležitou součást budování vzájemného vztahu.

Jak takové focení tedy vypadá? Docela jednoduše: Sejdeme se na domluveném místě, nikam nespěcháme a během hodiny až dvou, kdy si hlavně povídáme, uděláme mimo jiné i několik fotek. Doporučíme vám pár tipů, vysvětlíme, na co si dávat pozor, a zjistíme, jak na vás působí foťák a focení celkově.  Předsvatební setkání vždy ušetří čas na svatbě samotné. Víme, jak k vám přistupovat, a vy z nás (ani z foťáku) nebudete nervózní. O to víc si můžete užívat svatební veselí. Od toho přece svatby jsou.

Předsvatební focení Praha Brno Olomouc Photo Nejedlí